• Xocalı küçəsi 62, AZ1025 Baku, Azerbaijan
  • (+994) 12 490 84 51/52/53
Əziz dostlar, ”Minnətdarıq” adlı Respublika rəsm müsabiqəsinin qaliblərinin adları artıq müəyyənləşib.
 
Müsabiqəyə respublikanın əksər şəhər və rayonlarından olan 600-ə yaxın müəllifin 650 işi təqdim olunmuşdur.
 
Müsabiqənin mükafatlandırma fondu aşağıdakı qaydada müəyyənləşdirilmişdir.
 
5-12 yaş arası üçün
 
I yer (1 nəfər) –planşetli molbert
 
II yer (1 nəfər) –24-lü sulu boya dəsti
 
III yer (1 nəfər) –24-lü quaş dəsti
 
Həvəsləndirici mükafat (10 nəfər) – 12-li akril dəsti
 
12-17 yaş arası üçün
 
I yer (1 nəfər) –molbert
 
II yer (1 nəfər) –24-lü akril dəsti
 
III yer (1 nəfər) – 24-lü sulu boya dəsti+masa üstü molbert
 
Həvəsləndirici mükafat (10 nəfər) – 12-li quaş dəsti
 
17-30 yaş üçün
 
I yer (1 nəfər) – 1500 manat
 
II yer (1 nəfər) –1000 manat
 
III yer (1 nəfər) –500 manat
 
Həvəsləndirici mükafat (5 nəfər) – 300 manat
 
Müsabiqənin yekun sərgisi virtual qaydada Ramazan bayramı və 28 May Respublika Günü ilə əlaqədar elan olunmuş tətil günləri başa çatdıqdan sonra cari il iyun ayının 5-də saat 17:00-da keçiriləcəkdir. Sərgini Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının və Xətai Sənət Mərkəzinin sosial media hesabları üzərindən izləmək mümkün olacaqdır.
 
COVİD-19 pandemiyası ilə əlaqədar tətbiq olunan sosial izolyasiya tədbirləri ilə əlaqədar insanların saglamlığının qorunması məqsədi ilə mükafata layiq görülən şəxslərin (5-12, və 12-17 yaş kateqoriyası üzrə) mükafatları, o cümlədən iştirakçıların diplomları 2020-ci il iyun ayının 8-dən 12-dək Xətai Sənət Mərkəzində gün ərzində (saat 10:00-dan 18:00-dək) mərhələli surətdə təqdim olunacaqdır.
Pul mükafatlarına layiq görülən şəxslər isə bank hesablarını açmalı, bank rekvizitlərini və şəxsiyyət vəsiqələrinin surətini Mədəniyyət Nazirliyinə (Bakı şəhəri, Hökümət Evi, Ü.Hacıbəyli küçəsi 80, 5-ci alaqapı, 3-cü mərtəbə, 305-ci otaq, telefon: 012 493-93-85) təqdim etməlidirlər.
Bundan sonra mükafatlar müəyyən olunmuş qaydada qaliblərin bank hesablarına köçürülüəcəkdir.
 
Müsabiqənin mükafatlarına layiq görülənlərin siyahısı aşağıda göstərilmişdir.
 
Müsabiqənin mükafatlarına layiq görülənlərin siyahısı aşağıda göstərilmişdir.
 
5-12 yaş
1-ci yer – Kərimli Cəlil Zaur oğlu
2-ci yer – Nəcəfova Zeynəb Seyran qızı
3-cü yer – Həsənzadə Bəyaz İlkin oğlu
Həvəsləndirici mükafat 10- yer
1. Əlizadə Xədicə Məhərrəm qızı
2. Əkbərova Əlif
3. Cəbrayılova Nəzrin Samir qızı
4. Mehtiyev Səlim Aslan oğlu
5. Quluzadə Kamran Pərviz oğlu
6. Əliyev Xəlil Füzuli oğlu
7. Əliyeva Həcərxanım Vaqif qızı
8. Mükayilli Nazlı Seymur qızı
9. Məmmədova Aytən
10. Hüseynli Nuray Elman qızı
12-17 yaş
1-ci yer – Abdullayeva Lalə Əsgər qızı
2-ci yer – İbrahimzadə Nərgiz Azər qızı
3-cü yer -Məmmədov Raul Valehoviç
Həvəsləndirici mükafat 10 yer
1. Məmmədova Nərgiz
2. Mehdizadə Mehrin Mehdi qızı
3. Əzimova Şəbnəm Aqşin qızı
4. Əliyeva Leyla Ruslan qızı
5. Dadaşzadə Surə Elşən qızı
6. Bəxşiyeva Nəzrin İqbal qızı
7. Əhmədli Aytac Zaur qızı
8. Quluyeva Aydan Ramil qızı
9. Həzənzadə Fatimə Vidadi qızı
10.Həsənli Sevən İltifat oğlu
17-30 yaş
1-ci yer – Aygün Xanalıyeva Mobil qızı
2-ci yer – Nəsirli Zərifə İbadət qızı
3-cü yer- Abbaszadə Rüfət Zakir oğlu
Həvəsləndirici mükafat (5 nəfər)
1.Tomtiyeva Ailə Asif qızı
2. Kərimova Arifə Arif qızı
3. Nəcəfova Çiçək Füzuli qızı
4. Qəhrəmanova Elminaz Tahir qızı
5. Bəxşəliyeva Gülşən Allahyar qızı
 

 

Əsəri sərgilənəcək müəlliflərin siyahısı
 
                                          17-30 yaş seçilənlər:
  1.  
Abasova Gülnisə Rəşid qızı  22.07.2002     Sumqayıt 4saylı diyarşünaslıq klubu

 

 

  1.  
Afət Hüseynova Həsən qızı     17.11.2002     Qazax Йalereyası
  1.  
Aliyə Tomtiyeva Asif qızı     04.02.2000     Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

 

 

  1.  
Arifə Kərimova Arif qızı    25.05.2002     Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

 

 

  1.  
Aygün Xanalıyeva Mobil qızı   28.09 .1996    (1) Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

 

 

  1.  
Aynur Mikayılova Alim     22.11.1991     (1)

 

 

Aynur Art Rəsm kursu.

 

 

  1.  
Aysel Mayılova Ziyadxan      05.03.1995  (2)  

 

 

Şəmkir Rayon Çinarlı qəsəbəsi N.Süleymanov adına 2 saylı tam orta məktəbinin təsviri incəsənət müəlliməsi
  1.  
Aytac Ələkbərli Sərxan     04.07.2001     Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

 

 

  1.  
Aytac Həsənzadə Cavid qızı     22.08.2000     (1)

 

 

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

 

 

  1.  
Aytəkin Seyfullazadə Rasim qızı 07.01.2001     Həvəskar rəssam

 

 

  1.  
Azərin Pirəliyeva Azər qızı     20.08.2001    

 

 

ADPK təsvir incəsənət müəlliməliyi 4 cü  kurs

 

 

  1.  
Babayeva Fərəh Ələkbər qızı    08.01.1995     Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

 

 

  1.  
Baxışzadə Nərgiz İLQAR qızı  20.06.1992     Palitra resm dərnəyi
  1.  
Bəkirova Nübar Maarif qızı     29.12.2001    

 

 

Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti

 

 

  1.  
Cavadova Alsu Süleyman qızı  06.10.2002    

 

 

Sərbəst  həvəskar rəssam

 

 

  1.  
Çiçək Nəcəfova Füzuli  qızı      02.04.2002     Bakı Dövlət Universiteti

 

 

  1.  
Elanə Hacıyeva Rəhman qızı  16.05.2000     Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti

 

 

  1.  
Elçin Hüseyn Vahid oğlu       01.09.1996     Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

 

 

  1.  
Elgün Kəngərli David oğlu      05.06.2002     Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

 

 

  1.  
Əliyeva Nərmin Osman qızı    28.01.1992    

 

 

Oxumuram
  1.  
Elminaz Qəhrəmanova Tahir     04.10.1993     Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

 

 

  1.  
Əsgərova Fidan   2000ci il     NAKO edu club

 

 

  1.  
Əsmər Heybətova Telman qızı 03.02.2002     Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

 

 

  1.  
Fatimə Əhmədova Seyfəddin qızı 12.12.2002 (2)    Şirvan şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb

 

 

  1.  
Fəridə Həsənli Eldar qızı     17.03.92     İncəsənət kolleci, Rəssamlıq Akademiyası
  1.  
Firuzə Süleymanova     27.10.1993     Panda School tədris mərkəzi

 

 

  1.  
Gülşən Baxşəliyev Allahyar     16.04.1999    (1) Sumqayıt şəhər 1nömrəli   UGİM
  1.  
Kamilla  Mirzəyeva Rauf qızı 11.03.2000

 

 

Azərbaycan Respublikasının Prezidenti

 

yanında Dövlət İdarəçilik

Akademiyası

  1.  
Gülnarə Rasim 09.07.2002

 

 

LənkəranDövlət Humanitar Kolleci
  1.  
Leyla Mehdizadə İlham 21.12.2001

 

 

Biləsuvar Dövlət Rəsm Qalereyası
  1.  
Mərdanlı Həzrət Ruslan oğlu 30.01.2002 ADRA nəzdində İncəsənət Kolleci
  1.  
Rüfət  Abbaszadə  Şakir 21.01.1991 Biləsuvar Dövlət Rəsm Qalereyası
  1.  
Səma Mehdiyeva Namiq qızı15.07.2001 ADRA nəzdində İncəsənət Kolleci
  1.  
Təhməzova Günay Mehti 28.08.1991 (2)

 

 

Ceyranbatan qəsəbə Uşaq İncəsənət
  1.  
Ülkər Hümmətzadə Yaşar qızı 07.10.1991 Askerov studia
  1.  
Ülviyyə Qasımlı Eyvaz qızı 09.01.1998 bos
  1.  
Xədicə Babayeva Fikrət qızı 17.06.2002 (1) Azərbaycan Dövlət Pedaqoji KolleciTesviri  incəsənət müəllimliyi
  1.  
Zərifə Nəsirli İbadət 17.09.1997

 

 

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq

 

Akademiyası

 

 

12 -17 yaş  arası  seçilənlər

     
  1.Abasova Lalə Azər 07.08. 2007

 

 

4 nömrəli usaq incəsənət məktəbi
  2.Abdullayeva Aysu  Abdullah    20.02.2009 Sabunçu rayonu 296 nömrəli məktəb
  3.Abdullayeva Fatimə  Həşim 08.06.2006 4 nömrəli usaq incəsənət

 

məktəbi

4 Abdullayeva Nigar 18.04.2008  (2) Panda School tədris mərkəzi
5 Adıxan N

Əziz dostlar, ”Minnətdarıq” adlı Respublika rəsm müsabiqəsinin qaliblərinin adları artıq müəyyənləşib.

Müsabiqəyə respublikanın əksər şəhər və rayonlarından olan 600-ə yaxın müəllifin 650 işi təqdim olunmuşdur.

Müsabiqənin mükafatlandırma fondu aşağıdakı qaydada müəyyənləşdirilmişdir.

5-12 yaş arası üçün

I yer (1 nəfər) –planşetli molbert

II yer (1 nəfər) –24-lü sulu boya dəsti

III yer (1 nəfər) –24-lü quaş dəsti

Həvəsləndirici mükafat (10 nəfər) – 12-li akril dəsti

12-17 yaş arası üçün

I yer (1 nəfər) –molbert

II yer (1 nəfər) –24-lü akril dəsti

III yer (1 nəfər) – 24-lü sulu boya dəsti+masa üstü molbert

Həvəsləndirici mükafat (10 nəfər) – 12-li quaş dəsti

17-30 yaş üçün

I yer (1 nəfər) – 1500 manat

II yer (1 nəfər) –1000 manat

III yer (1 nəfər) –500 manat

Həvəsləndirici mükafat (5 nəfər) – 300 manat

Müsabiqənin yekun sərgisi virtual qaydada Ramazan bayramı və 28 May Respublika Günü ilə əlaqədar elan olunmuş tətil günləri başa çatdıqdan sonra cari il iyun ayının 5-də saat 17:00-da keçiriləcəkdir. Sərgini Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının və Xətai Sənət Mərkəzinin sosial media hesabları üzərindən izləmək mümkün olacaqdır.

COVİD-19 pandemiyası ilə əlaqədar tətbiq olunan sosial izolyasiya tədbirləri ilə əlaqədar insanların saglamlığının qorunması məqsədi ilə mükafata layiq görülən şəxslərin (5-12, və 12-17 yaş kateqoriyası üzrə) mükafatları, o cümlədən iştirakçıların diplomları 2020-ci il iyun ayının 8-dən 12-dək Xətai Sənət Mərkəzində gün ərzində (saat 10:00-dan 18:00-dək) mərhələli surətdə təqdim olunacaqdır.

Pul mükafatlarına layiq görülən şəxslər isə bank hesablarını açmalı, bank rekvizitlərini və şəxsiyyət vəsiqələrinin surətini Mədəniyyət Nazirliyinə (Bakı şəhəri, Hökümət Evi, Ü.Hacıbəyli küçəsi 80, 5-ci alaqapı, 3-cü mərtəbə, 305-ci otaq, telefon: 012 493-93-85) təqdim etməlidirlər.

Bundan sonra mükafatlar müəyyən olunmuş qaydada qaliblərin bank hesablarına köçürülüəcəkdir.

Müsabiqənin mükafatlarına layiq görülənlərin siyahısı aşağıda göstərilmişdir.

5-12 yaş

1-ci yer – Kərimli Cəlil Zaur oğlu

2-ci yer – Nəcəfova Zeynəb Seyran qızı

3-cü yer – Həsənzadə Bəyaz İlkin oğlu

Həvəsləndirici mükafat 10- yer

1. Əlizadə Xədicə Məhərrəm qızı

2. Əkbərova Əlif

3. Cəbrayılova Nəzrin Samir qızı

4. Mehtiyev Səlim Aslan oğlu

5. Quluzadə Kamran Pərviz oğlu

6. Əliyev Xəlil Füzuli oğlu

7. Əliyeva Həcərxanım Vaqif qızı

8. Mükayilli Nazlı Seymur qızı

9. Məmmədova Aytən

10. Hüseynli Nuray Elman qızı

12-17 yaş

1-ci yer – Abdullayeva Lalə Əsgər qızı

2-ci yer – İbrahimzadə Nərgiz Azər qızı

3-cü yer -Məmmədov Raul Valehoviç

Həvəsləndirici mükafat 10 yer

1. Məmmədova Nərgiz

2. Mehdizadə Mehrin Mehdi qızı

3. Əzimova Şəbnəm Aqşin qızı

4. Əliyeva Leyla Ruslan qızı

5. Dadaşzadə Surə Elşən qızı

6. Bəxşiyeva Nəzrin İqbal qızı

7. Əhmədli Aytac Zaur qızı

8. Quluyeva Aydan Ramil qızı

9. Həzənzadə Fatimə Vidadi qızı

10.Həsənli Sevən İltifat oğlu

17-30 yaş

1-ci yer – Aygün Xanalıyeva Mobil qızı

2-ci yer – Nəsirli Zərifə İbadət qızı

3-cü yer- Abbaszadə Rüfət Zakir oğlu

Həvəsləndirici mükafat (5 nəfər)

1.Tomtiyeva Ailə Asif qızı

2. Kərimova Arifə Arif qızı

3. Nəcəfova Çiçək Füzuli qızı

4. Qəhrəmanova Elminaz Tahir qızı

5. Bəxşəliyeva Gülşən Allahyar qızı

Əsəri sərgilənəcək müəlliflərin siyahısı

17-30 yaş qrupu üzrə seçilənlər:

1.

Abasova Gülnisə Rəşid qızı 22.07.2002

Sumqayıt 4saylı diyarşünaslıq klubu

2.

Afət Hüseynova Həsən qızı 17.11.2002

Qazax Йalereyası

3.

Aliyə Tomtiyeva Asif qızı 04.02.2000

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

4.

Arifə Kərimova Arif qızı 25.05.2002

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

5.

Aygün Xanalıyeva Mobil qızı 28.09 .1996 (1)

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

6.

Aynur Mikayılova Alim 22.11.1991 (1)

Aynur Art Rəsm kursu.

7.

Aysel Mayılova Ziyadxan 05.03.1995 (2)

Şəmkir Rayon Çinarlı qəsəbəsi N.Süleymanov adına 2 saylı tam orta məktəbinin təsviri incəsənət müəlliməsi

8.

Aytac Ələkbərli Sərxan 04.07.2001

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

9.

Aytac Həsənzadə Cavid qızı 22.08.2000 (1)

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

10.

Aytəkin Seyfullazadə Rasim qızı 07.01.2001

Həvəskar rəssam

11.

Azərin Pirəliyeva Azər qızı 20.08.2001

ADPK təsvir incəsənət müəlliməliyi 4 cü kurs

12.

Babayeva Fərəh Ələkbər qızı 08.01.1995

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

13.

Baxışzadə Nərgiz İLQAR qızı 20.06.1992

Palitra resm dərnəyi

14.

Bəkirova Nübar Maarif qızı 29.12.2001

Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti

15.

Cavadova Alsu Süleyman qızı 06.10.2002

Sərbəst həvəskar rəssam

16.

Çiçək Nəcəfova Füzuli qızı 02.04.2002

Bakı Dövlət Universiteti

17.

Elanə Hacıyeva Rəhman qızı 16.05.2000

Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti

18.

Elçin Hüseyn Vahid oğlu 01.09.1996

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

19.

Elgün Kəngərli David oğlu 05.06.2002

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

20.

Əliyeva Nərmin Osman qızı 28.01.1992

Oxumuram

21.

Elminaz Qəhrəmanova Tahir 04.10.1993

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

22.

Əsgərova Fidan 2000ci il

NAKO edu club

23.

Əsmər Heybətova Telman qızı 03.02.2002

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası

24.

Fatimə Əhmədova Seyfəddin qızı 12.12.2002 (2)

Şirvan şəhər 2 nömrəli tam orta məktəb

25.

Fəridə Həsənli Eldar qızı 17.03.92

İncəsənət kolleci, Rəssamlıq Akademiyası

26.

Firuzə Süleymanova 27.10.1993

Panda School tədris mərkəzi

27.

Gülşən Baxşəliyev Allahyar 16.04.1999 (1)

Sumqayıt şəhər 1nömrəli UGİM

28.

Kamilla Mirzəyeva Rauf qızı 11.03.2000

Azərbaycan Respublikasının Prezidenti

yanında Dövlət İdarəçilik

Akademiyası

29.

Gülnarə Rasim 09.07.2002

LənkəranDövlət Humanitar Kolleci

30.

Leyla Mehdizadə İlham 21.12.2001

Biləsuvar Dövlət Rəsm Qalereyası

31.

Mərdanlı Həzrət Ruslan oğlu 30.01.2002

ADRA nəzdində İncəsənət Kolleci

32.

Rüfət Abbaszadə Şakir 21.01.1991

Biləsuvar Dövlət Rəsm Qalereyası

33.

Səma Mehdiyeva Namiq qızı15.07.2001

ADRA nəzdində İncəsənət Kolleci

34.

Təhməzova Günay Mehti 28.08.1991 (2)

Ceyranbatan qəsəbə Uşaq İncəsənət

35.

Ülkər Hümmətzadə Yaşar qızı 07.10.1991

Askerov studia

36.

Ülviyyə Qasımlı Eyvaz qızı 09.01.1998

bos

37.

Xədicə Babayeva Fikrət qızı 17.06.2002 (1)

Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Kolleci-Tesviri incəsənət müəllimliyi

38.

Zərifə Nəsirli İbadət 17.09.1997

Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq

Akademiyası

12 -17 yaş arası seçilənlər

1.Abasova Lalə Azər 07.08. 2007

4 nömrəli usaq incəsənət məktəbi

2.Abdullayeva Aysu Abdullah 20.02.2009

Sabunçu rayonu 296 nömrəli məktəb

3.Abdullayeva Fatimə Həşim 08.06.2006

4 nömrəli usaq incəsənət

məktəbi

4

Abdullayeva Nigar 18.04.2008 (2)

Panda School tədris mərkəzi

5

Adıxan Nəzərov Nizami 30.04.2008 (2)

5 nömrəli Uşaq İncəsənət məktəbi

6

Ağamirzəyeva Nərmin Sadəddin qızı 30.12.2007 (2)

SUMQAYIT ŞƏHƏR ƏHMƏD

BAKIXANOV ADINA 1N-Lİ UİM

7

Ağayeva Əfqanə Natiq

02.02.2007

Şamaxı şəhər İncəsənət TMRŞ

8

Aişə Bəşirova Bəşir 18.12.2008

Tədris mərkəzi

9.

Almaz İsmayılova Tariyel 11.10.2004 (2)

Şamaxı şəhər İncəsənət Təhsili

10

Arzu İbrahimli Tofiq 19.02.2004

Şamaxı şəhər İncəsənət TMRŞ

11

Arzu Zərbaliyeva Ömər 07.08.2008

Şamaxı şəhər İncəsənət TMRŞ

12

Ayaverdiyeva Nərgiz Telman 02.09.2006

Sumqayıt şəhər Bülbül adına 2saylı UİM

13

Aydan Quliyeva

1.10.2007

Şirvan Dövlət Rəsm Qalereyası

14

Ayla Mahmudova Kazım qızı 01.01.2008

Şəki

15

Ayla Mustafayeva Möhüd 04.08.2006

Şirvan Dövlət Rəsm Qalereyası

16

Aysu Xələfova Elmir qızı 27.11.2006

Biləsuvar r-n B