• Xocalı küçəsi 62, AZ1025 Baku, Azerbaijan
  • (+994) 12 490 84 51/52/53

“AZƏRBAYCANIM” III RESPUBLİKA UŞAQ RƏSM FESTİVALI çərçivəsində elan olunmuş müsabiqənin seçiminin nəticələri

Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi,Azərbaycan Televiziya və Radio Verlişləri Qapalı Səhimdar Cəmiyyəti, Xətai İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Naxçıvan Rəssamlar Birliyinin dəstəyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası və Xətai Sənət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “AZƏRBAYCANIM” III RESPUBLİKA UŞAQ RƏSM FESTİVALI çərçivəsində müsabiqə elan olunmuşdur.
Müsabiqə rəssamlıq istedadına malik olan uşaqlar, yeniyetmə və gənclərin yaradıcılıq duyğularını və bədii zövqünü inkişaf etdirmək, onların yaradıcılığını stimullaşdırmaq, uşaqlarda əhatə olunduqları mədəni mühitə münasibəti formalaşdırmaq və ona yanaşma tərzinin təkmilləşdirmək, doğma Vətənə məhəbbət hisslərini aşılamaq məqsədi ilə həyata keçirilimişdir.
“AZƏRBAYCANIM” III RESPUBLİKA UŞAQ RƏSM FESTİVALI çərçivəsində elan olunmuş müsabiqəyə ölkəmizin müxtəlif guşələrindən 800-ə qədər uşaq, yeniyetmə və gənc 1400-ə qədər əsəri ilə virtual qaydada qatılmış, 300-ə qədər müəllifin hər birindən bir əsər olmaqla sərgilənmək üçün seçilmişdir.
Seçim 3 yaş kateqoriyası üzrə – 12 yaşa qədər, 12-17 və 17-21 yaş arası aparılıb və hər yaş qrupu üzrə əsas mükafatlar və həvəsləndirici mükafatlar nəzərdə tutulub.
Qeyd olunduğu kimi müsabiqə “COVİD-19” infeksiyası ilə bağlı tətbiq olunan sosial izolyasiya tədbirləri səbəbi ilə onlayn davam etdiriləcəkdir.
Yaxın günlərdə seçilən iştirakçıların virtual sərgisi Xətai Sənət Mərkəzinin saytı www.xsm.az və facebook və instaqram səhifələrindən, həmçinin, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının rəsmi saytı azgallery.az və facebook və instagram səhifələrindən izləyə bilərsiniz.

Müsabiqənin mükafatlarına layiq görülənlərin siyahısı aşağıda göstərilmişdir.
12 yaşa qədər YER TUTANLAR:
I-YER : Kərimli Cəlil Zaur oğlu 3 N-li Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi
II-YER : Quluzadə Raul Rauf Xətai Sənət Mərkəzi
III-YER : Səma İsmayılova Nəsimi qızı F.Əmirov adına 6 N İncesənət məktəbi
HƏVƏSLƏNDİRİCİ YERLƏR:


• 1. Aslanov Qasım.2N UİM
• 2. Aydan Nurili Rauf qızı.Cəfər Cabbarlı adına mədəniyyət evi
• 3. Beydulla Ülvi Ceyhun. Sumqayıt ş. Ə. Bakıxanov adına 1N-li UİM
• 4. Binyetova Aygün Samir qızı. Elşən Hüseynov adına 2 N tam orta məktəb
• 5. Dəniz Kazımlı Şəhriyar. Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi
• 6. Kövsər Qurban Orxan qızı. Bakı şəhəri, 3 nömrəli UGYM


12 -17yaş YER TUTANLAR:
I-YER :Əsmər Məmmədova Emi.1 Nömrəli UşaqGənclər İnkişaf Mərkəzi
II-YER : Qasımov Əli Bextiyar. 2 nömreli UİM
III-YER: Xammədli Namiq Natiq. Biləsuvar rayon Xırmandalı kənd UİM


HƏVƏSLƏNDİRİCİ YERLƏR:
• 1. Amin Salamov Rövşən. F. Əmirov adına 6 N uşaq incəsənət məktəbi
• 2. Cahangir Əliyev Səyyad oğlu. ROİL Respublika Olimpiya İdman Lisey
• 3. Əhmədova Gülbahar Rövşən.194-lı tam orta məktəb
• 4. Fərid Abdullayev Zamir.Quba uşaq incəsənət məktəbi
• 5. Həlimə Qaçabəyova Yaşar.F.Əmirov adına 6 N incəsənət məktəbi

17-21 yaş YER TUTANLAR:
I-YER : Mahmudova Nərmin Saməddin q. Qazax Dövlət Rəsm Qalereyası
II-YER :Çinar Hacıyev Sahib. Naxçıvan Müəllimlər İnstitutu
III-YER:Zümrüd Abbaszadə Hacı Murad. Lənkəran ş. 7 N tam orta məktəb


HƏVƏSLƏNDİRİCİ YERLƏR:
• 1. Abbasova Humay Elxan.İqtisadiyyat Universiteti
• 2. Elnur Camalov Emin.Əzim Əzimzade adına Incəsənət Kolleci
• 3. Əsgərzadə Fidan Natiq.Azərbaycan Dillər Universiteti, 4 saylı UİM
• 4. Qədimova Sara Şakir. ADRA nəzdində İncəsənət kolleci
• 5.Rüstəmli Gülnar Mövlud. Biləsuvar rayon Xırmandalı kənd UİM
• 6. Vasif Abdurahmanlı Eldar oğlu. Şəki şəhər dövlət İM

Əsəri sərgilənəcək müəlliflərin siyahisi
5-12 yaş arası seçilənlər:
Aydan Həsənzadə Aydın qızı-4 saylı İncəsənət məktəbi
Abbaszadə Aydan Hacı qızı-G.Əliyeva adına 3 Uİ M
Ağayev Məhəmməd Nahid -Ceyranbatan qəsəbə Usaq İncəsənət Məktəbi
Ağayeva Aynişan Elməddin -Ceyranbatan qəsəbə Usaq İncəsənət Məktəbi
Ahu Bayramlı Elmar-284 saylı məktəb
Aliye İsmayılzadə -Panda School tədris mərkəzi
Aliyə Məmmədova Bəhruz -1 nömreli UŞAQ-GƏNCLƏR İNKİŞAF MƏRKƏZİ
Aqil Baradov Nazim oglu -Balakən şəhər Uşaq İncəsənət məktəbi
Aslanlı Kamil -Sumqayıt şəhəri Verbal tedris mərkəzi
Aslanov Qasım -2 nömreli uşaq incesenet mektebi
Axundzadə Zəhra -Nəsimi rayonu 240 saylı məktəb
Ayan İslamzadə -1 Nömrəli Uşaq Gənclər İnkişaf Mərkəzi
Aydan Nurili Rauf qızı -Cəfər Cabbarlı adına mədəniyyət evi
Aysel Dadaşova Yusif -4 nömrəli usaq incəsənət məktəbi.
Aysu Yusifova Ağacan -69 nömrəli tam orta məktəb rəsm üzrə Nizami tədris mərkəzi
Bayramova Aydan Rizvan -ABC tədris mərkəzi, müəllimə Tanrıverdiyeva Tamam
Beydulla Ülvi Ceyhun -SUMQAYIT ŞƏHƏR ƏHMƏD BAKIXANOV ADINA 1N-Lİ UİM
Binyetova Aygün Samir -Elşən Hüseynov adına 2 saylı tam orta məktəb
Dəniz Kazımlı Şəhriyar-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi
Dilbər Hacıyeva -Pozitiv Kids Studio
Duyğu Məlikova Fuad qızı-Ankara məktəb liseyi,1 ci sinif
Əhmədov Yusıf İsmayıl -SUMQAYIT ŞƏHƏR ƏHMƏD BAKIXANOV ADINA 1N-Lİ UİM
Əhmədova Nəzrin Raqif -287 saylı Zəkalar liseyi
Əhmədova Nuray İlkin qızı -Sabunçu rayonu 137 sayli orta məktəb

Əli Məhəmməd Rəşad oglu -Xırdalan şəhəri 2 nömrəli məktəb
Əlizadə Xədicə Məhərrəm qızı -Sumqayıt şəhər Bülbül adına UİM
Elmir Qəhrəmanlı Əmir oğlu -6 nömrəli məktəb-lisey , İngilis dili sektoru
Fatimə Novruzova Nizami-Zehra.art.studio
Fərzəliyeva Leyla Zaur qızı -Elif tədris mərkəzi
Harun Səfərli -Pozitiv Kids Studio
Kərimli Cəlil Zaur oğlu -Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi
Kövsər Qurban Orxan qızı -Bakı şəhəri, 3 nömrəli Uşaq Gənclər Yaradıcılıq Mərkəzi
Leyla ismayıllı Salman qızı-Sabir adina kütləvi kitabxana
Leyla Şirinova Tərlan -Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi
Mahmudzade Nəzrin Emin qızı -Lənkəran şəhər uşaq rəssamlıq məktəbi
Mehri Süleymanova -Pozitiv Kids Studio
Mələk İsmayılova Nəsimi -Fikrət Əmirov adına 6 saylı incəsənət məktəbi
Məmmədli Ayan Hacı -4 nömrəli usaq incəsənət məktəbi

Memmedli Əsma Nəsib -Balaxanı mədəniyyət evi
Memmedli Esmira Nəsib -Balaxanı mədəniyyət evi
Məryəm Əlipənahlı Əlikram -4 nömreli usaq incəsənət məktəbi
Məryəm Həsənli Rafiq -Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli 11 illik incəsənət məktəbi
Məryəm Zeynallı Fuad -11 nömrəli tam orta məktəb
Mikayılova Mədinə Rövşən qızı -5 nömrəli Uşaq İncəsənət məktəbi
Milana Fərzəliyeva Ruslan -F.Əmirov ad. 6 nömrəli 11illik İ.M.
Milana Kolesnikova Aleksey -1 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi

Mirzəzadə Fatimə Bəhruz qızı -Lənkəran şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi
Mirzəzadə Zehra Vuqar qızı-5 sayli Usaq GİM -in uzvu,Baki seheri Nerimanov ray,36 sayli orta mektebi
Muradova Nise Naib-Artlife rəsm kursu
Nağıyeva Aylin Elmin qızı -Fikrət Əmirov adına 6 saylı 11 illik incəsənət məktəbi
Nəcəfzadə Məhəmməd Nazif -Ceyranbatan qəsəbə Usaq İncəsənət Məktəbi
Nəzərzadə Nərgiz Zaur qızı -G. Əliyeva adına 3 U İ M
Nəzrin Mahmudzadə Emin qızı-Lənkəran şəhər uşaq rəssamlıq məktəbi
Nigar Tanrıverdili Məhəmməd -Samux rayon Alabaşlı qəsəbə tam orta məktəb
Nihad Memmedzade Hebib Oglu-Tesviri Senet Qalereyası
Nurbanu Qəhrəmanlı Əmir qızı -İndiqo Nərimanov uşaq bağçası
Nuride Mahmudzade Ruhid-47 nomreli orta mekteb. 5 nomreli UGIM
Qasım Aslanov Pərviz -V. Mustafazadə adına UİM
Qədirli Mehriban Mehman-Sumqayıt şəhəri Cəfər Cabbarlı adına Mədəniyyət
Quliyeva Nilüfər Səbuhi qızı -5 nömrəli Uşaq İncəsənət məktəbi
Quluzadə Raul Rauf -Xətai sənət mərkəzi
Qurbanzade Semender -Sumqayıt Verbal tedris merkezi
Rehile Meherremova Teymur qızı- 179 nömrəli məktəb. Qızıl ay rəsm kursu
Selcan Qəhrəmanlı Anar -Zaqatala Modern hazırlıq kursu
Səma İsmayılova Nesimi q. -Fikrət Əmirov adina 6 saylı incesənət məktəbi.
Səma Süleymanova Süleyman -1 Nömrəli UşaqGənclər İnkişaf Mərkəzi
Tanriverdili Nigar Mehemmed qızı- Samux rayon st.Alabasli qesebesi tam orta mekteb.
Ülkər Hacıyeva Vüqar -Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi
Xanım Abdullazadə Qadir-6 Saylı F.Emirov adina Incesenet ve musiqi mektebi
Xədicə Məhəmmədova Kamran -1 Nömrəli UşaqGənclər İnkişaf Mərkəzi
Yusif Ağamirze Elmar-Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli on birillik incəsənət
Zeyneb Necefova Seyran -N248 məktəb

12-17 yaş arası seçilənlər:
Abasova Fidan-4 nömrəli Usaq İncəsənət Məktəbi
Abasova Lalə Azər-4 nömrəli Usaq İncəsənət Məktəbi
Abbasova Aytac Elnur-Gəncə ş. Uşaq İncesenet Məktəbi
Abdullayeva Fatimə Həşim Qızı- Sabunçu Rayonu 296 nömrəli Məktəb
Abdullayeva Nermin Emin-İncəsənət Gimnaziyası
Abdullayeva Selcan Vusal-Gənca W.Uwaq Incesenet Mektebi
Abdulova Zəhra Əkbər Qizi-Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Kolleci
Abdurrəhmanova Şəfa Rasim Qız-5 Nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi
Ağamirzəyeva Nərmin Sadəddin Qızı-5 Nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi
Alisova Nəzrin Yusif-Cəfər Cabbarlı Adına Mədəniyyət Evi
Almemmedli Hesen Elmar-2 Saylı Uşaq Incesenet Məktəbi
Amin Salamov Rövşən-F.Əmirov ad. 6saylı 11illik İncəsənət Məktəbi
Aminə Məmmədzadə Mehman -F.Əmirov ad. 6saylı 11illik İncəsənət Məktəbi
Arzu Mürsəlova David-Sumqayıt Şəhər 1nömreli UGIM
Arzu Mürsəlova David-Sumqayıt Şəhər 1nömreli UGIM
Asiman Ələddinli-Şirvan Dövlət Rəsm Qalereyası
Aslanova Selcan Zaur-26 Nömrəli Fizika-Riyaziyyat Ve Informatika Təmayüllü Lisey Gəncə
Aşumova Səyyarə Azər Qızı-G.Əliyeva Adına 3 U İ M
Aydan Bayramova İlqar-1 Nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi
Aydan Rüstəmli Alay-108 Nömrəli Tam Orta Məktəb
Aydın Hüseynov İntiqam-Suraxanı r. Gencler Evi
Ayla Mirzəyeva Zakir-Şirvan Dövlət Rəsm Qalereyası
Aysel Allahverdiyeva Rəsul-Qax Rayon Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi
Aysel Mustafazadə Mehman-108 Nömrəli Tam Orta Məktəb
Aysu Abbaszadə Rüfət-Zehra.Art.Studio
Aysu Behbudlu Nadir-30 sayli Orta Mekteb
Aysu Dünyamalı Elşad-S.Ələsgərov Adına 1 Nömrəli UIM
Aysun Ağamalıyeva Rəşad-Şirvan Dövlət Rəsm Qalereyası
Aysun Cümşüdova Sarvan-Astara Dövlət Rəsm Qalereyası
Aytac Paşayeva İsgəndər-147 Saylı Texniki Humanitar Lisey
Ayxan Isazadə Elşən Oğlu-258 Nömrəli Məktəb
Babayeva Ayla Anar Qızı -Füzuli Rayonu 47 Saylı Məktəb
Bahar Kərimli Rövşən-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
Baxışzadə Arzu Rasim Qızı-5 Nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi
Bəyaz Həsənzadə İlkin-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
Cahangir Əliyev Səyyad Oğlu-ROİL Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Carcili Ema Ramil Qizi-Qazax Dövlət Rəsm Qalereyasi
Dəmirzadə Şəhanə Səxavət Qızı -Qax Rayon Incəsənət Məktəbi
Diana Əzimova Ramal-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
Dilarə Eminova Elfan-4nömrəli Usaq Incəsənət Məktəbi
Əbülfətova Seyidzadə Natiq Qızı -Elçin Qarazadə ad. 270 Nömrəli Orta Məktəb
Əfqanə Ağayeva Natiq-Sumqayıt Ş, Ə.Bakixanov Adina 1n-Li UİM
Əfruzə Yarməmmədli Azər Qizi-3 Nomreli Usaq Incesenet Mektebi
Əhliman Aslanlı Tariyel Oğlu-Rasim Ocaqov ad. Şəki şəhər UGİM
Ehmedli Şefiqe Kamran Qızı-Abseron Qobu Q.Xaliqov ad.1 Sayli Mekteb
Əhmədova Gülbahar Rövşən-194saylı Orta Məktəb. Təsviri Sənət Qalereyası
Ehmedova Mehriban Ramil-Kimyacı Medeniyyet Sarayi
Ələsgərli Zəhra Bəhram Qızı-H.Abbasov ad. Mastaga Medeniyyet Merkezi Art Studio
Əli Nağıyev-F.Əmirov ad. 6saylı 11illik Incəsənət Məktəbi
Elif Tosun Selman-Baku Turk Anadolu Lisesi
Əliyeva Fatimə-Zabrat Qesebesi 81tam Orta Mekteb
Əliyeva Leyla Ruslan-Balaxanı Mədəniyyət Evi
Əliyeva Məleykə Nahid Q.-Lənkəran ş. Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
Elvin Əliyev Nemət- Lənkəran ş. Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
Emenullayeva Məryam Elxan-261 Saylı Məktəb
Emil Abdullayev Rasim Oglu-F.Əmirov Adına 6 Nömrəli Incəsənət Məktəbi
Əsma Mansurzadə Elmar Qızı-20 Saylı Lisey Məktəb
Əsmər Məmmədova Emil-1 Nömrəli Uşaq- Gənclər İnkişaf Mərkəzi
Əzimli Fidan Əhliman-Biləsuvar Rayon Xırmandalı Kənd UİM
Fatimə Babazadə Elçin-Astara Dövlət Rəsm Qalereyası
Fatime Ekberzade Rovsen -55 nomreli. Xetai senet merkezi

Fatimə Əliyeva Niyazi-Usaq Incəsənət Məktəbi
Fatimə İsmayılova İlqar -F.Əmirov ad. 6saylı 11illik Incəsənət Məktəbi
Fatimə Mirzəyeva Elşən -Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
Fatimeyizəhra Məhərrəmova İlkin-“Elfim” Tedris Mərkəzi
Fatma Əliyeva Anar-F.Əmirov ad. 6Saylı 11illik Incəsənət Məktəbi
Fərid Abdullayev Zamir -Quba Uşaq Incəsənət Məktəbi
Fərid Məmmədov Hamlet Oğlu -270 Nömrəli Tam Orta Məktəb
Fəridə Məmmədzadə Aslan-108 Nömrəli Tam Orta Məktəb
Fidan Rüstəmli Alay-Nömrəli Tam Orta Məktəb
Firuzə Məmmədzadə Təvəkkül-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
Gülnarə Babayeva Elbəy -1 nömrəli Uşaq- Gənclər İnkişaf Mərkəzi
Gulsabah Memmedli Vusal qızı-Sumqayıt Cefer Cabbarlı adına Mədəniyyet Evi
Haciyeva Zəhra Rəşad-6 Nömrəli Məktəb
Haqverdiyeva Nermin-Sumqaıt Verbal Tədris Mərkəzi
Həbib Mədinə Rüfət-Art Studio “Esmeralsa”
Həlimə Qaçabəyova Yaşar-F.Əmirov ad. 6saylı 11illik İncəsənət Məktəbi
Həmidova Lalə Mehman Qızı-F.Əmirov ad. 6saylı 11illik İncəsənət Məktəbi
Həsənli Səma Elşən Qızı -F.Əmirov ad. 6saylı 11illik İncəsənət Məktəbi
Həsənova Nərmin Elçin Qızı-A_Art_Studio
Həsənzadə Fatimə Vidadi-245 Nömreli Tam Orta Mekteb
Heydərli Leyli Heydər-6 Saylı Məktəb Lisey
Hüseynli Nuray Gündüz -2 Nömreli Uşaq Incesenet Mektebi
Hüseynli Şamil Telman-Asəf Zeynallı Adına Kollec
Hüseynova Nuranə Vüqar Qızı-H.Abbasov Adina Mastaga Medeniyyet
Merkezi Art Studio
İlahə Ağayeva Şöhlət-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
İlahə Cabbarova Məzahir Qızı-Rasim Ocaqov ad. Şəki şəhər UGİM
İlahə Məmmədli Zəfər Qızı-Qara Qarayev Adına Mərkəzi Incəsənət Məktəb
İlkin Şirvanov Sərraf-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
İradə Abdullayeva Şəhriyar-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
İsazadə Ayxan Elşən Oğlu-258 Nömrəli Məktəb
İsgəndərova Ayan Zaur -Sumqayit ş, Ə. Bakixanov Adina 1n-li UİM
İsmaılova Almaz Taryel-Yevlax Rayonu 5 Nömrelı Mekteb
İsmayılova Aylin Ramin-2 Nömreli Uşaq Incesenet Mektebi
İsmayılova Banuçiçək-Sumqayıt Şəh. 2sayli Bülbül Adına UİM
İsmayılova Zamirə Zamiq Qızı-5 Nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi
İsrafilov İsmayıl Elxan Oğlu-5 Nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi
Könül Həsənova Əfqan Qızı-Sumqayıt.35 Nömrəli Məktəb
Kübra Aslanova Həsən-Sumqayıt Şəhər 1nömreli UGİM
Lalə Abasova Azər-4nömrəli Usaq İncəsənət Məktəbi
Lalə Qənbərli Xalid Qızı-Fikrət Əmirov Adına 6 Saylı Müsiqi Məktəbi
Lalə Ziyadova Ədalət Qızı-Sumqayıt. 35 Nömrəli Məktəb
Ləman Qədirli Müşfiq-1 Nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi
Leyla Aba Soba Elşən Qızı-Abşeron r. Xirdalan Şəh. 1N-li Orta Məktəb
Mədinə Məmmədzadə Ceyhun -Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq Məktəbi
Məhərrəmova Nərgiz Dəyanət-F.Əmirov ad. 6Saylı 11illik Incəsənət Məktəbi
Mehriban Mustafayeva Rəşad-Landau School
Mehrin Mehdizadə Mehrin-Sumqayıt ş, Ə. Bakıxanov Adina 1n-li UİM
Məleykə İsmayılova Bəxtiyar-108 Nömrəli Tam Orta Məktəb
Memmedli Nəzakət Ruslan -Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Kolleci
Məmmədli Nurçın Mübariz Qızı -Sabunçu Rayonu 296 Nömrəli Məktəb
Məmmədli Sahib Vüsal Oğlu-3 saylı Usaq Incesenet Məktəbi
Məmmədli Tünzalə Elvin Qızı-Təsviri Sənət Qalereyası
Məmmədov Əlyar Firgənd Oğlu -5 Nömrəli Uşaq İncəsənət Məktəbi
Məmmədova Xanımana Fariz-G.Əliyeva adına UİM
Mənsur Sədiyev Balasən-Astara Dövlət Rəsm Qalereyası
Məryəm Ələkbərova Ələkbər-Kürdəmir Rayon 4 Saylı Tam Orta Məktəb
Məzahir Dünyamalıyev Ramil Oğlu-Sumqayıt.22 Nömrəli Məktəb
Mirbəyim İskəndərova İlqar-Astara Dövlət Rəsm Qalereyası
Nağıyev Əli Elmin Oğlu-F.Əmirov ad. 6Saylı 11illik İncəsənət Məktəbi
Nazenin Ələkbərli Əsgər-257 Saylı Orta Məktəb
Nərgiz Şirinova Natiq-Zehra.Art.Studio
Nərmin Paşayeva Vidadi – Ağstafa r. Dağ Kəsəmən Kənd İ.Salıfov ad.2 N Orta Məktəb
Nəzərzadə Nərgiz Zaur Qızı-G. Əliyeva Adına 3 U İ M
Nəzrin Baxşəliyeva Rövşən-Sumqayıt ş. 1nömrəli UGİM
Nigar Ağaməmmədova Nadir-Laçın Rayon 20 Nömrəli Tam Orta Məktəb
Nigar Əliyeva Rəsad-Abseron Buzovna Art Studio
Nigar Əliyeva Rəşad-Abşeron Buzovna Art Studio
Nigar Kərimova-4 nömrəli Uşaq İncəsənət məktəbi
Nigar Kərimova Yasar-Sumqayıt şəhər 1nömreli UGİM
Nigar Quliyeva-220 nöm lisey
Nigar Yusifova Nizami-108 nömrəli tam orta məktəb
Nübar Dadaşova Qafqaz -Laçın rayon 20 nömrəli tam orta məktəb
Nuranə Nəzirova-Şirvan Dövlət Rəsm Qalereyası
Nuray Əliyeva Əbülfəz-Zehra.art.studio
Nuray Əsədli Fuad-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi
Nuray Əsədova Zaur-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi
Nuray Qurbanova Eldeniz-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi
Nuray Qurbanzadə Elsəvər-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi
Nuray Sanılı Nizami-Qazax qalereya
Nurcan Elekberli Esger-257 saylı orta mekteb
Nurdan Cabbarova Tural-200 nömrəli tam orta məktəb
Qafarova Mehbube Vusal qızı-Şamaxı ş. İncəsənət təhsili Mərkəzi rəssamlıq
Qasımov Eli Bextiyar-2 nömreli UİM
Qənirə Hüseynova-1 Nömrəli UGİM
Quliyev Eşqin Əmir-Qazax qalereya
Ramazanova Nermin Sehrab-Sumqayıt ş. Əhməd Bakixanov ad. 1-li UİM
Rəna Xankişizadə Elşən-Astara Dövlət Rəsm Qalereyası
Rəvanə İsmayılova Bəxtiyar-108 nömrəli tam orta məktəb
Səbinə Darışova Sahib-108 nömrəli tam orta məktəb
Səfərova Aysun Yalçın-Şamaxı ş. İncəsənət Təhsili Mərkəzi Rəssamlıq şöbəsi
Şəhanə Məmmədova Elşən qızı-Neftçala r. Hesenabad q. Şəmsəddin Orucov ad. Orta məktəb
Şəhanə Məmmədova Fəqan-108 nömrəli tam orta məktəb
Səlimxanova Bilqeyis Oktay qızı-E.Ağayev adına 198 nömrəli orta məktəb
Səma Əsədova Rza-58 saylı tam orta məktəb
Səma Həsənli Elşən-F.Əmirov ad. 6Saylı 11illik Incəsənət Məktəbi
Sevən Həsənli İltifat-Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq məktəbi
Sevinc Heydərova Mübariz qızı- Rasim Ocaqov ad. Şəki şəhər UGİM
Sona Babayeva Aqsin qızı- Xaçmaz r. Zerife Əliyeva ad. 8li mekteb-lisey
Sunay Quliyeva Elburus -Sumqayit ş. Əhməd Bakixanov ad. 1-li UİM
Sürəyya Quluzadə Cavanşir-1 Nömrəli Uşaq- Gənclər İnkişaf Mərkəzi
Tağıyeva Ayan Azər-Sumqayit ş. Əhməd Bakixanov ad. 1-li UİM
Tağızadə Gülnur Zaur qızı-Lənkəran ş. Uşaq Rəssamlıq məktəbi
Tamara Əliyeva Zöhrab -Ağaəli İbrahimov emalatxanası
Təhminə Məmmədli Eli-Sumqayıt şəhər 1nömreli UGİM
Vəliyeva Zəhra Əbdülsalam qızı-H.Abbasov adına Maştağa Mədəniyyət Mərkəzi Art studio
Vüsalə Ələkbərova Məhərrəm qızı-4 nömrəli Uşaq İncəsənət məktəbi
Xammədli Namiq Natiq -Biləsuvar ray. Xırmandalı kənd UİM
Xelilova Şemsiyyet şamil qızı-Balakən rayonu Humanitar ve Texniki temayulu
Zəhra Novruzova Əli -4 nömrəli Uşaq İncəsənət məktəbi
Zeynəb Nəcəfzadə Bəşir qızı -Bakı Avropa Liseyi
Ziyad Qasımlı Səbuhi -Fikrət Əmirov adına 6 nömrəli 11 saylı incəsənət məktəb
Ziyad Qaslmlı-Fikrət Əmirov adlna 6 nömrəli onbirillik incəsənət
Zümrüd Məmmədzadə Zahid -Lənkəran Şəhər Uşaq Rəssamlıq
Zümrüd Paşayeva Elşən -147 saylı texniki humanitar lisey
Фейзуллаева Эльвина Эльчиновна -4N-li UGIM

17-21 yaş arası seçilənlər:
Abbasova Humay Elxan-İqtisadiyyat Universiteti
Arzu Tarverdiyeva Nəriman-Naxçıvan Dövlət Universiteti
Aysun Hüseynzadə İsmayıl-Astara Dövlət Rəsm Qalereyası
Bayramova Mehriban Natiq-Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Kolleci
Bünyatov Riyad Fuad-Kürdəmir ş. T.Ismayılov ad 1N-Li Orta Məktəb
Ceyran Talıbova Ramin- Naxçıvan Dövlət Univeristeti
Çinar Hacıyev Sahib-Naxçıvan Müəllimlər İnstitutu
Elnur Camalov Emin-Əzim Əzimzade Adına İncəsənət Kolleci
Əsgərzadə Fidan Natiq-Azərbaycan Dillər Universiteti,4 Saylı UİM
Əzimova Şəbnəm Aqşin Qızı-Biləsuvar r. Xırmandalı Kənd UİM
Fatimə Əhmədova Seyfəddin-Şirvan Şəhər 2 nömrəli Tam Orta Məktəb
Fatime Ekberzade Rovsen-55 Nömrəli. Xetai Sənət Mərkəzi
Fidan Həsənova Heydər -Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti
Gülşən Baxşəliyev Allahyar-Sumqayıt Şəhər 1 nömreli UGİM
Həsənova Lamiyə Rövsən-Suraxanı Gənclər Evi
Heyderova Zeyneb Qoşqar Qızı-Lenkeran Dovlet Humanitar Kolleci
Kənan Hünbətov Ədil Oğlu-Ağdam r. 142 Saylı Köçkün Tam Orta Məktəb
Leyli Əsgərova Rəvan-Akademik Zərifə Əliyeva ad. Lisey
Mahmudova Nərmin Saməddin -Qazax Dövlət Rəsm Qalereyası
Məmmədova Ayten Xalidovna-221saylı Tam Orta Mekteb.Xetai Senet Merkezi
Nuriyev Nəsir Samir Oğlu-Azərbaycan Dillər Universiteti
Qədimova Sara Şakir-ADRA Nəzdində İncəsənət Kolleci
Rüstəmli Gülnar Mövlud-Biləsuvar Rayon Xırmandalı Kənd UİM
Sevanə Xalıqova Yaşar-Lənkəran Humanitar Kolleci
Ulduz Hüseynova Yelmar-Sumqayıt Şəhər 1nömreli UGİM
Vasif Abdurahmanlı Eldar Oğlu-Şəki Şəhər Dövlət Incəsənət Məktəbi
Yədulla Hacızadə -Astara Dövlət Rəsm Qalereyası
Zümrüd Abbaszadə Hacı Murad -Lənkəran şəhər 7 saylı tam orta məktəb

Elnur Hüseynəliyev Anar -261saylı məktəb liseyi tesviri senet Asude vaxt
Mehriban Qədirli Mehman -Cəfər Cabbarlı adına Mədəniyyət
Əsgər Qarayev Əkbər-F.Əmirov Adına 6 Nömrəli Incəsənət Məktəbi